12.09.2014

Urodzinowy portret Koszmarnego Karolka

10. września 2014 r. minęła 20 rocznica urodzin... Koszmarnego Karolka - ulubionego bohatera wielu z Was. Z tej okazji Polski Portal Edukacyjny Interkl@sa zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym "Urodzinowy portret Koszmarnego Karolka". Nagrodami w rozgrywkach będą książki ufundowane przez Wydawnictwo Znak.


Postać Koszmarnego Karolka stworzona została 20 lat temu przez amerykańską pisarkę i autorkę książek dla dzieci Francescę Simon. Od tego czasu książki z przygodami najniegrzeczniejszego chłopca na świecie, przetłumaczone na ponad 20 różnych języków.

Z okazji 20 rocznicy urodzin Koszmarnego Karolka Wydawnictwo Znak wydało 20 książek Franceski Simon w specjalnej urodzinowej szacie. Pozycje te mają okazję wygrać uczniowie szkół podstawowych, którzy wezmą udział w interklasowym konkursie plastycznym „Urodzinowy portret Koszmarnego Karolka”.

Zadanie konkursowe jest proste: należy przygotować portret Koszmarnego Karolka dowolną techniką, w dowolnej wielkości. Następnie przygotowaną pracę należy sfotografować i przesłać wykonane zdjęcia (1-3 sztuki) w formie elektronicznej do 12 października 2014 r. na adres: konkurs_materialy@interklasa.pl. Możecie też skorzystać z pomocy naszej biblioteki. Przynieście gotowe prace do biblioteki, ja zajmę się resztą.

Regulamin konkursu „Urodzinowy portret Koszmarnego Karolka” znajdziecie TUTAJ.

Gorąco zachęcam do udziału w konkursie wszystkich fanów książek Franceski Simon i nie tylko.

Jeśli chcecie zapoznać się z ciekawostkami o Koszmarnym Karolku, zajrzyjcie TUTAJ.

Źródło: http://www.interklasa.pl/

1 komentarz:

  1. Cała seria jest rewelacyjna! Do kupienia skusiło mnie właśnie to urodzinowe wydanie i teraz każdego wieczoru czytam razem z córką :) tak nas się spodobało, że z żalem kładziemy się spać….

    OdpowiedzUsuń